Nakúpte za 60 € a dopravu máte zadarmo

MENU
8 - 16

Košík je prázdny

Kaldewei

Kaldewei

Kaldewei

Najväčší európsky výrobca smaltovaných vaní pochádza, ako inak, z Nemecka. Rodinný podnik s viac ako 100-ročnou históriou sa od počiatku zameriava na vane, sprchové vaničky a ich spoľahlivú, zato rýchlu a jednoduchú montáž pomocou premyslených montážnych prvkov. V posledných rokoch zaradil do portfólia aj viacero sérií elegantných umývadiel. Ako inak, zo smaltovaného plechu a v decentnom minimalistickom dizajne.

 • Vane
 • Umývadlá
 • Sprchové vaničky
 • Montážne systémy

Výhody smaltovanej ocele Kaldewei

Žiaden materiál nie je najlepší vo všetkých možných vlastnostiach, smaltovaná oceľ sa však javí vo väčšine z nich ako jasný favorit. Pozrite sa na zoznam výhod smaltovanej ocele ako konštrukčného materiálu na vane, sprchové vaničky či umývadlá:

 1. vysoká odolnosť voči poškriabaniu a oteru - odolnejšie ako bežný kov
 2. farebná stálosť napr. voči akrylátu či iným materiálom s určitou zložkou polyméru vo vrchnej vrstve
 3. vysoká odolnosť voči kyselinám a chcemikáliám
 4. keramický povrch - ladí s ostatnou keramikou v kúpeľni
 5. odolnosť voči teplote - až do extrémov, napr. cigareta a pod.
 6. jednoduchšia údržba - keď vaňu takmer nemôžete poškriabať (výnimka úprava Perl-Effekt) alebo poškodiť chemikáliami, ľahšie ju vyčistíte aj od zažranejšej špiny

Nevýhody smaltovanej ocele

 1. pocitovo výrazne chladnejší materiál ako akrylát - vaničku alebo vaňu treba opláchnuť teplou vodou pred vstupom, aby sa nahriala
 2. pri odbití smaltu je potrebné miesto buď opraviť alebo vaňu vymeniť, inak bude korodovať

Za zmienku stojí v dnešnej dobe aj plná recyklovateľnosť produktov po zvyčajne veľmi dlhej dobe užívania. A tiež niekoľko technológií, aby bola smaltovaná oceľ ešte atraktívnejším materiálom do kúpeľne:

Antislip

Ako už anglický názov napovedá, ide o protišmykovú úpravu či už lokálne (vo vani v mieste vhodnom na sprchovanie), alebo celoplošne. Zmes kremeňa a piesku je zabudovaná do smaltu a nepopotrebúva sa ani pri dlhodobom aktívnom používaní. Vaňa či sprchová vanička je tak bezpečnejšia pre Vás, Vaše deti či rodičov. Pri vaniach treba voliť správny kompromis vzhľadom na používanie, vek a koordináciu pohybov, aby sme napr. celoplošným antislipom nepokazili pôžitok s kúpania celoplošne drsnou vaňou. Radi Vám v tomto smere poradíme.

Perl-Effekt

Príplatková voliteľná úprava glazúry ešte znižuje jej pórovitisť, čo vedie k takmer ideálnemu odtekaniu vody a s ňou aj väčšiny nečistôt. Preto vaňu stačí čistiť s vlhkou handričkou bez chemikálií či abrazívnych prvkou, čo prispieva k zdravšej domácnosti aj životnému prostrediu. Vďaka vypáleniu úpravy do glazúry ostáva životnosť pri správnom neinvazívnom čistení minimálne 30 rokov. To je aj doba záruky na úpravu Perl-Effekt od Kaldeweiu.

Najpopulárnejšie série značky Kaldewei
Najpredávanejšie produkty značky Kaldewei
Kaldewei COMFORT LEVEL PLUS s integrovaným napúšťaním predĺžený (bowden 725 mm) chróm 687772380999 model KA4012
Napíšte počet produktov a kliknite na “OK”

Prezerať všetky produkty značky Kaldewei

Máte otázku alebo potrebujete poradiť?

Sme tu, aby sme vám pomohli

Zavolajte nám

Pon - Pia (8 - 16)

Napíšte nám

Hore